Sözde uçuş

From DDraceNetwork
This page is a translated version of the page Pseudofly and the translation is 100% complete.

Sözde uçuş (orjinal ismiyle pseudo) Hızlı uçuşa benzeyen gelişmiş bir çekiçle uçuş tekniğidir.İki tee asla birbirine temas etmez, ancak doğru bir şekilde uygulandığında havada çok daha dinamik hareketler sağlar. Yeterli antrenmanla, bir tee (veya birden fazla tee), istediği zaman istediği yöne doğru pseudofly yapabilir. Pseudofly genellikle bir dummy ile daha kolaydır. Her ne kadar başka bir oyuncuyla da yapılabilmesi mümkün olsa da, iki kişi arasında büyük bir koordinasyon gerektirir.

Sözde uçuşu tüm yönlere gösteren ve ardından Hızlı uçuşa geçişini gösteren bir video.

Kanca zamanlaması

Sözde uçuş ile diğer çekiçle uçuşların arasındaki önemli fark, kanca zamanlamasıdır. Sadece her iki çekiç vuruşunda değil, sürücü her bir çekiç vuruşunda kancayı kullanmalıdır. Sürücünün ana odak noktası, kancayı sadece alttaki tee'nin çekiç mesafesine girecek kadar fazla süreli, birbirlerine çarpmayacak kadar kısa süreli atmaktır. eğer kancayı fazla tutar ve teeler birbirlerine çarparsa normal bir çekiç uçuşuna dönüşecektir.

Sürücü, her çekiç vuruşu için ne kadar süreyle kanca atması gerektiğini değerlendirmek için sürekli olarak iki tee arasındaki mesafeye dikkat etmelidir. Kanca zamanlaması konusunu kavradığında, istediğiniz hızda her yöne hareket edebilecek, hatta sabit bir noktada bile durabileceksiniz.

Aşağıya doğru uçuş

Aşağı doğru sözde uçarken, sürücü daha kısa sürelerle ve daha seyrek bir şekilde kanca atmalıdır. Aşağı doğru uçmak temelde düşmek gibidir - tek fark, ara sıra sürücünün kanca attığı ve alttaki tee'nin çekiç atmasıdır.

Aşağıya doğru gitmeyi bırakmak için, sadece kancanın ve çekicin hızının artması yeterlidir.

Hızlı uçuşa geçiş

Hızlı uçuşa geçiş yaparken, sürücü kanca zamanlaması konusunda özellikle dikkatli olmalıdır. Kendinizi yukarı doğru hareket etmeye başladığınızı hissettiğinizde, sürücü hız arttıkça biraz daha uzun süreli kanca atmalıdır. Yeterince hızlı gittikten sonra, sürücü normal bir hızlı uçuş gibi her iki çekiç vuruşunda bir kanca atmalıdır.

Speedfly'a geçiş için alternatif bir yöntem, her iki tee'nin aynı anda birbirine çekiç atması ve sürücünün hızla sola veya sağa hareket etmesi, ardından tekrar dengelemesidir. Bu yöntem çok daha hızlıdır, ancak yine yukarıdaki prensipler geçerlidir.

Kullanım alanları

3 karo yüksekliğinde bir koridor boyunca sözde uçuşu gösteren video.

Sözde uçuşun yaygın bir kullanım alanı, diğer türdeki uçuş yöntemleri için zorlayıcı veya imkansız olan dar yatay koridorlardan geçmektir.

Sözde uçuş, speedrun sırasında da sıkça kullanılan bir tekniktir.

Sözde uçuşa başlarken

Bir kukla ile sözde uçarken, kuklanın çekiç atma hızını kontrol etmek önemlidir. Bu nedenle otomatik çekiç yetersiz olabilir. Aşağıdaki komutu (F1) konsolda kullanarak bir tuşa atayabilirsiniz:

bind x "+toggle cl_dummy_hammer 1 0

Bunu ayarladıktan sonra sözde uçmaya başlayabilirsiniz.

Havada sözde uçmaya başlamak mümkündür, ancak en kolayı düz zeminde yapmaktır. İlk olarak, teeleri yan yana getirin, ardından kukla sizi hızlı bir şekilde çekiçlemeye başlasın, aynı anda ona kanca atın ve hareket etmeye başlayın; hareket yönünüz, kukladan konumlandığınız yöne zıt olmalıdır.

Başka bir oyuncuyla sözde uçarken, ne zaman başlaması gerektiğini iletişim kurarak belirtmek önemlidir. Sürücü olarak bunu, çekiç atarak, silahını tabanca olarak değiştirmek ve hızlı bir şekilde ateş ederek yapabilirsiniz.